8/19/2015

Przelot do Australii Amy Johnson

 

5-24 maja: Amy Johnson, pochodząca z Hull w hrabstwie Yorkshire 27-letnia pilotka z nalotem zaledwie 100 godzin, wykonała przelot długości 16 029 km z Croydon w wielkiej Brytanii do Port Darwin w Australii w czasie zaledwie 19 dni.

Lecąc samolotem typu DH.60G Gipsy Moth nazwanym ,,Jason", Amy Johnson wykonała pierwsze międzylądowanie po 10 godzinach lotu, w Wiedniu. Dalszy lot obfitował w niespodzianki: przymusowe lądowanie na pustyni w pobliżu Bagdadu, uszkodzenie podwozia w Bandar Abbas, uszkodzenie skrzydła podczas przymusowego lądowania w Jahnsi, burze monsunowe nad Indiami oraz uszkodzenie śmigła w Rangunie.

Źródła: Własne archiwa, grafika Google

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i rozpowszechnianie zawartości publikacji mojego autorstwa (tekstu, zdjęć oraz filmów) bez mojej pisemnej zgody aviaclubpoland.blogspot.com

1 komentarz:

  1. Sprytna kobietka, poradziła sobie po 100 przelatanych godzinach. Wystarczy sobie przypomnieć jak każdy z nas niepewnie czuł się po 30 wyjeżdzonych godzinach na prawie jazdy. A to przecież samolot. Brawo, ale artykuł mógłby być dłuższy. Czekam na kolejny wpis o kobietach-pilotkach lub kobietach w lotnictwie w ogóle.

    OdpowiedzUsuń