O nas


W skrócie o nas.
Jako klub specjalizujemy się w ogólnej tematyce historycznej XX wieku związanej z lotnictwem wojskowo-cywilnym. Jesteśmy garstką ludzi, którzy w wolnym czasie z dala od szarych realiów życia codziennego przywołuje pamięć tamtych czasów oraz istnień ludzkich starając się zrozumieć ich postępowanie oraz poświęcenie dla sprawy.


O blogu.
Blog „Avia Club Poland” został założony 10.08.2015 roku
jako klub historyczny zrzeszający miłośników historii XX wieku oraz konfliktów zbrojnych z wykorzystaniem maszyn powietrznych.

Celem bloga jest zainteresowanie młodych oraz starszych ludzi historią przez zamieszczanie opracowań o ciekawych wydarzeniach historycznych, danych technicznych itp. związanych z lotnictwem światowym, wojskowo-cywilnym, konfliktami zbrojnymi, rozwojem militarnym i nie tylko .


War Thunder & Avia Club Poland.
Jako klub zajmujący się tematyką historyczną związaną z lotnictwem oraz maszynami o zastosowaniu bojowym lub cywilnym, pragniemy urozmaicić przekaz historyczny uderzając również w młodsze pokolenie nie tylko przez opracowania i formę czytaną lub filmy itp. Chcemy połączyć obie strony w pozytywną całość, zdobywanie wiedzy poprzez współzawodnictwo w grze. 

War Thunder symulator pola walki to jedyna w swoim rodzaju gra, która przeniesie Cię w czasy konfliktów zbrojnych obejmujących cały świat.

Dzięki tej grze poznasz i poczujesz prawdziwą moc historii oręża oraz z naszą pomocą uzupełnisz swoją wiedzę o poszczególne dane techniczne maszyn, które w prawdziwym życiu siały postrach i spustoszenie w jednostkach wroga.

Nasze grupy społecznościowe War Thunder.
Oficjalna strona -  Strona klubu Avia Club Poland (War Thunder)
Grupa Google+ - Grupa zamknięta (tylko dla członków klubu)
Grupa Facebook - Grupa zamknięta (grupa War Thunder) 
Grupa Steam - Grupa zamknięta (grupa War Thunder)
Forum klubu - Forum zamknięte (wyłącznie dla klubowiczów) 

Oficjalny komunikator klubu.
TeamSepak 3 adres/bez hasła: 178.217.190.23:6360


Nasze społeczności.
Twitter - Codziennie nowe zdjęcia, małe i duże, z opisami poszczególnych  wydarzeń historycznych oraz opisy danych technicznych związanych z lotnictwem oraz maszynami wykorzystywanymi w konfliktach zbrojnych z okresu XX wieku. Dodatkowo dodawane są również ciekawostki z zakresu nowej technologii XI wieku.

Google+  - Zdjęcia, informacje, nowości związane z Blogiem Avia Club Poland jak i opracowania, które na pewno Ciebie zainteresują.

Tumblr - Zdjęcia oraz posty o tematyce lotniczej, dane techniczne oraz ciekawostki historyczne.

Facebook - Minicykle i cykle tematyczne, filmy dokumentalne, opracowania – dwa ostatnie później dostępne także na blogu, w formie pojedynczych lub kontynuowanych artykułów, opracowań.

Pinterest - idea Pinterestu jest prosta, ale jednocześnie bardzo wciągająca. Prawdziwa kopalnia diamentów, można trafić na unikalne zdjęcia z kolekcji naszej jak i różnych użytkowników.

YouTube - Filmy dokumentalne, historyczne ukazujące czasy II wojny światowej i jej przebieg. 

Twitch  - Dlaczego historia musi być nudna i pozbawiona kolorów ? Serdecznie zapraszamy do oglądania naszych odcinków w kolorze z rozgrywki symulacyjnej gry bitewnej War Thunder. 

Steam - Nasz klub w platformie Steam. Obserwuj nas lub jeśli grasz w grę bitewną War Thunder przez platformę Steam dołącz do nas i wciel się w pilota lub czołgistę z czasów II wojny światowej. 

Allegro -